SAVUNMA VE GÜVENLİK

Interdata’nın geliştirdiği Tesis Güvenlik Sistemleri ile ülke içerisinde bulunan tüm kritik tesis ve alt yapıların güvenliğinin sağlanması amaçlanmıştır. Kullanılan tüm sistemler entegre olarak çalışmakta ve müşteri beklentisine göre konfigüre edilebilmektedir.

Kritik tesislerde oluşacak, insanlı-insansız araçlar ile saldırılar, kaçak girişler gibi tehditlere karşı sunulacak çözümün amacı; tehdittin tespiti, tanımlanması, farkındalığın artırılması, karşı müdahalenin gerçekleştirilmesi ve tesis içi iletişimin sağlanmasıdır.
Güvenliği sağlanacak tesislerin içerisine tüm güvenlik sistemlerinin izlenebileceği operasyon merkezleri kurulmaktadır. Operasyon merkezleri bünyesinde bulunan mini veri merkezleri ile veri depolama imkânı sağlanmaktadır. Tesise dışardan gelebilecek tehditler için kamera ve izleme sistemleri, gözetleme kuleleri, hard-kill ve soft-kill tehdit engelleme sistemleri, çit ve giriş güvenlik sistemleri kullanılmaktadır. Tesis çevresine kurulan fiber-optik ve sismik sensörler aracılığıyla tesise dışardan yapılacak sızma tehditlerinin önceden tespiti sağlanabilmektedir.
Tesis Güvenlik Çözümleri yandaki bileşenleri içerebilmektedir: