SAVUNMA VE GÜVENLİK

Güvenli Oda Çözümümüz, COMINT ve SIGINT önlemleri ile gözlemlenemeyen gizli bir oda olarak tasarlanmaktadır. VIP'lerin ihtiyaçlarına göre oda; güvenli (aktif mod), sessiz (pasif mod) ve normal çalışma modlarına sahiptir. Tüm özel cihaz ve sistemler, lüks mobilyalarla kamufle edilmektedir.

Oda, akustik olarak izolasyon sağlayan bir vakum yastığına sahip olabilmektedir. Odayı taşıyan özel kiriş yapısı, gürültüyü ortadan kaldırmak en az akustik iletim yapacak şekilde tasarlanmaktadır. Hava vakum boşluğunun her bir duvarında, TEMPEST koruması için odanın etrafında, bir Faraday kafesi, iletken plakalar ile oluşturulmaktadır. Elektrik prizleri, güçlendirilmiş çözümlerle donatılmaktadır. Güvenli Oda, hava kaynaklı gürültünün önlenmesi için, HEPA filtreleme sistemi ile donatılmaktadır. Filtreleme sisteminin hava giriş ve çıkışı da özel akustik karşı önlemlere sahiptir. HEPA filtreleme sistemi ve yerleşik bir klima sistemine de sahiptir. Filtre sistemi ile iklimlendirme sistemi de vakum sistemi gibi vakum alanında bulunmaktadır.

Güvenli Oda Genel Görünümleri

Güvenli Oda; diktafonların, ses kayıt cihazlarının, mobil cihazların ve benzeri dinleme cihazlarının başarılı bir şekilde çalışmasını önlemek için konuşmayı ultrasonik gürültü ile azaltırken beyaz gürültü yayan REC-DEF sistemi ile donatılmaktadır.

Portatif Jammer 700 Mhz – 2800 Mhz arasında istenmeyen haberleşmeleri engellemek için kullanılmaktadır ve bu sayede dinleme cihazlarını kayıt almasını engellemeyi amaçlamaktadır. Oda sessiz çalışma modunda olmadığında böcek tespit cihazları kullanılmaktadır. Bu modda, böcek tespit cihazı CDMA450, GSM 900, GSM 1800, 3G, 4G, WLAN, BLUETOOTH 2.4 ve 5GHz bantlarında istenmeyen iletişimi tespit etmek için kablosuz iletişimi sürekli olarak taramaktadır. Casus cihaz tespit cihazı hem sessiz hem de normal çalışma modunda istenmeyen GSM iletişimi için GSM iletişimini dinlemekte ve müdahale etmektedir. Cihaz, mobil sistemlerin IMSI ve IMEI numaralarını yakalamaktadır ve odada kullanılmasına izin verilmeyen cihazları bloke edilmesini sağlamaktadır. Oda, güvenli çalışma ve günlük tarama için mobil kamera tespit cihazları ve mikrofon tespit cihazları ile donatılmaktadır. Odadaki tüm cihazlar laptop ile kullanılabilmektedir. Odanın gözetlenmesi ve özel toplantıların güvenli bir şekilde kaydedilmesi için oda, gizli kapalı döngü kamera ve mikrofon sistemleri ile donatılmaktadır.