VERİ MERKEZİ VE ALTYAPI

 

 

Interdata, müşterilerinin ihtiyaçlarına ve taleplerine uygun olarak uçtan uca anahtar teslim veri merkezi çözümleri sunmaktadır.

Veri merkezi alanındaki ATD ve BICSI sertifikalı ve üst düzey tecrübeye sahip teknik kadrosu ile son kullanıcılara yüksek verimli, düşük karbon ayak izli, çevre ve kullanıcı dostu, uluslararası standartlara uygun optimum veri merkezi hizmetleri sağlamaktadır.

 

Interdata, TIA-942, EN-50600 ve Uptime Institute gibi uluslararası standartlara uygun, müşteri talep ve ihtiyaçlarına cevap verecek veri güvenliğini önceleyen tam yedekli uçtan uca veri merkezi tasarımları sunmaktadır.
İnşai ve mimari tasarımlar ve projelendirmeler, ergonomi ve estetik de göz ardı edilmeden coğrafi bölgenin yapısına ve iklim şartlarına uygun olarak sismik, güvenlik ve statik hesaplamalar göz önünde bulundurularak titizlikle yapılır.
Elektrik, mekanik, beyaz alan, güvenlik ve izleme sistemlerinin altyapısı, son kullanıcının talep ettiği “Tier” seviyesine cevap verecek, en optimum ve verimli çözümü sunacak şekilde tasarlanır.
Son kullanıcının genişleme ve büyüme projeksiyonuna uygun olarak ilk günden modüler mimari ve altyapı çözümleri sunulur.

Interdata, inşaat, mimari ve çelik işlerinden elektrik, mekanik, güvenlik sistemleri ve beyaz alan işlerine kadar tüm kurulumu uçtan uca yapar, uluslararası standartlara uygun olarak test ve devreye alma süreçlerini tamamlayarak müşterilerine anahtar teslim veri merkezleri sunar.

Interdata, gün sonunda elektrik, mekanik ve güvenlik altyapısı uçtan uca izlenebilen ve kontrol edilen kullanıcı dostu izleme sistemlerinin kurulumlarını da iç kaynakları ve çatı yazılımları ile yapabilecek yetkinliktedir.

Interdata, tecrübeli ve sertifikalı uzman kadrosu ile L0’dan L5’e kadar bütün test adımlarını uluslararası standartlara göre yürütür, raporlamaları titizlikle yürütür ve dokümante eder.

Level 0 – No Tag – Design and Planning / Dizayn ve Planlama
Level 1 – Red Tag – Factory Acceptance Test [Off Site] / Fabrika Kabul Testleri
Level 2 – Yellow Tag – Component and System Delivery / Pre-Installation [On Site] – QA&QC Test / Kalite Kontrol Testleri (Saha)
Level 3 – Green Tag – Pre Commissioning / Pre Functional and Startup [On Site] / Devreye Alma Testi (Saha)
Level 4 – Blue Tag – Component / System Functional Performance Testing [On Site] / Fonksiyon Performans Testi (Saha)
Level 5 – White Tag – System Integrated Testing [On Site] / Sistem Entegrasyon Testi (saha)


UPTIME Institute’dan gelen ekiplerle yapılan ve bakım ve hata senaryolarının değerlendiği test sürecidir. Süreç başarıyla tamamlanınca UPTIME Facility sertifikası almaya hak kazanılır.

L1 (FAT)

Ana ekipmanlara üretici firmaların fabrikalarında uygulama testleridir.

L2 (KK & KG)

İmalat ve ekipmanlara uygulanan kalite kontrol testleridir. Ana ekipmanlara enerji verilmeden yapılan son kontrollerdir.

L3 (Devreye Alma Testi)

Mekanik ve elektriksel ekipmanların canlandırma testleridir. Her bir cihazın ayrı ayrı enerjilendirerek temel çalışma durumunun kontrol edileceği adımdır.

L4 (Fonsiyonel Testler)

Mekanik ve elektriksel ekipmanların fonksiyonel şekilde birlikte çalışmalarının test edildiği aşammadır.

L5 (IST Testleri)

Tüm sistemlerin bütünsellik içerisinde çalıştığının ve bakım modlarında problem yaşanmadığının test edildiği süreçtir UPTIME testleri öncesi son prova mahiyetindedir.

Interdata, veri merkezi tasarımı, kurulumu, test ve devreye alma işlemleri ve sertifikasyon programlarını müşterileri adına yönetir ve dokümante edilmesini sağlar.

Interdata, projelerinizin belirlenen bütçede ve zamanda bitirilebilmesi için uzmanlığını, araçlarını ve metodolojilerini kullanır. Yaşanması muhtemel bütçe ve takvim şaşmalarını önceden tespit ederek gerekli raporlamaları yapar, aksiyon planları oluşturur ve projenin en optimum şekilde tamamlanabilmesi için metotlar ve alternatif çözümler üretir.

 

Interdata, müşterinin talebi olması durumunda tasarımını ve kurulumunu gerçekleştirdiği veri merkezinin “Tasarım (Design) Sertifikası” ve “Kurulum (Facility) Sertifikası” alım süreçlerini titizlikle yürütecek tecrübe ve yetkinliğe sahiptir.

Altyapı İşleri

INTERDATA, müşterinin ihtiyaçları ve taleplerine yönelik olarak her türlü orta gerilim (MV), alçak gerilim (LV), zayıf akım, güvenlik sistemleri, izleme sistemleri vb. konularda tasarımdan kuruluma kadar optimum çözümler sunmaktadır.

Her türlü altyapı ihtiyacı için uzman teknik kadrosu ile uluslararası standartlara uygun, güvenli ve kaliteli çözümler sunmak ve müşteri memnuniyetini önceliklendirmek INTERDATA’ nın birincil hedefidir.

GES & RES

Günümüzde yenilenebilir enerjinin ve düşük -hatta sıfır- karbon ayak izli tesislerin kurulumu tercihten öte zorunluluk haline dönüşmektedir.

Yakın gelecekte tüm işletmeler için düşük karbon ayak izi ve düşük karbon salınımı ulusal ve uluslararası sert regülasyonlarla zaruri hale gelecektir. İşletmeler için düşük enerji sarfiyatları kadar doğaya dost, kendi enerjisini üretebilir sistemler kaçınılmaz olacaktır.

Bu bağlamda INTERDATA, müşterilerine yüksek verimli, yarının teknolojisine uygun ve kısa sürede kendisini amorti eden (ROI) alternatif enerji sistemleri sunmaktadır.

INTERDATA, tasarımdan devreye almaya kadar anahtar teslim sunduğu tesis çözümleri için yenilenebilir enerji kaynaklarını ilk günden planlamakta, doğa dostu, düşük -ya da sıfır- karbon ayak izli çözümler sağlamaktadır.

Güvenlik Sistemleri

İşletmenizin uçtan uca güvenliği, akıllı sistemlerimiz ve çatı yazılımlarımızla emin ellerde. CCTV, geçiş kontrol sistemleri, çevre güvenlik sistemleri, yangın algılama ve ihbar sistemleri, personel takip sistemleri, sızıntı algılama sistemleri gibi tüm güvenlik sistem bileşenlerini tek çatı altında toplayarak işletmenizin her noktasını kör nokta kalmadan takip edebilmenizi sağlıyoruz.

Akıllı ve yapay zekaya sahip çözümlerimiz ile tehdit ya da tehlike oluşmadan algılıyor, işletmelerinizi bu tehdit ve tehlikelerden koruyoruz

İzleme Sistemleri

Veri merkezi veya işletmenizin bütün elektrik, mekanik, IT ve güvenlik altyapılarını uçtan uca izlemenize imkân sağlayan çözümler sunuyoruz.

BMS, PMS, DCIM gibi yazılımlarınızla tüm altyapınızı ve sistemlerinizi kesintisiz izlemenizi ve yönetmenizi sağlıyoruz.

SCADA çözümlerimizle işletmenizdeki tüm otomasyon ihtiyaçlarınıza cevap veriyoruz.

İzlemek için arkanıza yaslanın, ekranın gerisini bize bırakın.

DC Güç Sistemleri

Bazı sistemler Teslacı’dır (AC), kimi sistemler de Edison’cu (DC).

Edison’cu sistemleriniz için de yüksek verimli, izlenebilir, sürdürülebilir çözümler üretiyoruz. En yeni teknolojilere uygun DC sistemleri en optimum şekilde tasarlıyor ve kuruyoruz.

DC güç ihtiyaçlarınıza modüler ya da monoblok sistemlerle ve uzun ömürlü akülerle en ekonomik ve en verimli şekilde cevap veriyoruz.

Güç sizde artık!